Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Sakura Haruno

Shippuuden

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Ksiega Gości
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar


Sakura Haruno

Haruno Sakura biografia
Haruno Sakura
Numer rejestracyjny ninja:
Wiek:
Data urodzenia:
Wioska:
Ranga:
Grupa krwi:
Wzrost:
Waga:
Szczególne uzdolnienia:
Debiut:

012601
16 lat
28 marzec
KonohaGakure
Chuunin
0
161 cm
45,4 kg
Nadludzka siła
Rozdział 3 (manga)
Odcinek 1 (anime)


Sakura jest jedną z głównych postaci w "Naruto". Z początku uważaliśmy ją za niezbyt utalentowaną, młodą kunoichi, której jedynym zadaniem w drużynie siódmej było dopingowanie Naruto i Sasuke w walce. Szybko okazało się jednak, że Haruno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Jej dzieciństwo różniło się znacząco od dzieciństwa jej przyjaciół z drużyny. Miała kochających rodziców i dorastała w cieple rodzinnego domu, podczas gdy Naruto i Sasuke stracili to już w najmłodszych latach. Rodzice posłali ją do Akademii Ninja, aby w przyszłości stała się silną kunoichi. Była ładną dziewczynką, jednak z powodu kompleksu wysokiego czoła nie mogła znaleźć sobie przyjaciół. Trzymała się na uboczu i z nikim nie rozmawiała do czasu, gdy poznała Yamanakę Ino. Dziewczynka jako jedyna nie wyśmiewała się z Sakury, która w towarzystwie Ino odżyła i zyskała wierną przyjaciółkę. Pech chciał, że w ich klasie pojawił się Sasuke - Sakura i Ino stały się odtąd rywalkami, walcząc o względy młodego Uchihy.

W Akademii Sakura była najzdolniejszą uczennicą. Jej zdolności analityczne i wzorowa kontrola chakry sprawiły, że po ukończeniu szkoły została przydzielona do drużyny wraz z Sasuke i Naruto. Ich sensei'em został Hatake Kakashi, który znany był z tego, że odrzucał wszystkich młodych Geninów, którzy w jego mniemaniu nie potrafili stworzyć zgranej drużyny. Pierwszym zadaniem jakie im przydzielił było zdobycie dzwoneczków, które miał przeczepione do paska. Pomimo wielu prób nie udało im się ich zdobyć, jednak Kakashi dał im jeszcze jedną szansę, którą tym razem wykorzystali. Ucząc się lojalności wobec przyjaciół, zyskali przychylność srogiego sensei'a i stworzyli drużynę siódmą.

Początkowo Sakura nie odstawała pod względem zdolności od pozostałej dwójki, jednak podczas misji w Kraju Fal okazało się, że jest najsłabszą członkinią drużyny. Podczas gdy Naruto i Sasuke walczyli z Haku, a Kakashi z Zabuzą, ona mogła tylko stać i patrzeć, ochraniając Tazunę.

Kolejnym, bardzo ważnym etapem dla Sakury był egzamin na Chunina. Podczas wstępnej selekcji w Lesie Śmierci spotkała wraz z Sasuke Orochimaru, który naznaczył Uchihę Przeklętą Pieczęcią. Do nieprzytomnego bruneta dołączył także i Naruto, który ucierpiał w walce. Sakura opiekowała się nimi, nie wiedząc co robić dalej. Wkrótce potem doszło do walki między nią a shinobi z Wioski Dźwięku. Haruno zaciekle broniła przyjaciół, korzystając z najprostszych technik takich jak Bunshin no jutsu. Aby wydostać się z uścisku przeciwniczki, Sakura ścięła swoje piękne, długie włosy. Walka była dla niej z góry przegrana, na szczęście z opresji wybawił ją Sasuke, który przeżył po otrzymaniu Pieczęci i zyskał nową moc. Po tym incydencie drużyna siódma zdobyła potrzebne do zaliczenia etapu zwoje, a następnie przystąpiła do walk, które miały wyłonić wśród licznej grupy ninja tylko tych najlepszych. Sakurze przyszło walczyć ze swoją największą rywalką - Ino. Ich pojedynek był niezwykle wyrównany, a dziewczęta - choć silne - zostały wykluczone z egzaminu, gdyż sędzia ogłosił podwójny nokaut. Podczas walk finałowych Sakura dopingowała przyjaciół, a gdy wybuchła wojna, ruszyła w pogoń za Sasuke i Gaarą. Shinobi Suny przemienił się w Shukaku i zabiłby Sakurę, gdyby nie bohaterska obrona Naruto.

Wkrótce potem Sasuke zdecydował się opuścić Wioskę. Sakura jako jedyna wiedziała, że to zrobi i postanowiła go zatrzymać - niestety bezskutecznie. Nie pomogło nawet wyjawienie uczuć jakie do niego żywiła - Sasuke co prawda podziękował jej za szczerość, jednakże nie zmienił zdania i odszedł do Orochimaru. Ich spotkanie późną nocą to scena, która fanom anime wryła się głęboko w pamięć.

Od tamtego wieczoru minęły prawie trzy lata. W tym czasie Sakura została uczennicą Tsunade, która wyszkoliła ją na świetnego medyka - jednego z najlepszych w całej Wiosce. Dodatkowo nauczyła ją precyzyjnie kontrolować chakrę, dzięki czemu Sakura nie tylko awansowała na Chunina, ale i zyskała nadludzką, monstrualną siłę. Swoje umiejętności pokazała podczas walki z Kakashim, kiedy to wraz z Naruto udało się jej zdobyć dzwoneczki, czego wcześniej nie udało im się osiągnąć. Tym sposobem cała trójka stworzyła nową drużynę, która wkrótce potem wyruszyła na niebezpieczną misję do Suny. Na miejscu Sakurze udało się wyleczyć Kankuro, który był bliski śmierci po przegranej walce z Sasorim. Sporządzone przez nią antidotum przydało się także wtedy, gdy wraz z Chiyo walczyła z nim w jednej z kryjówek Akatsuki. Wspomniana wcześniej nadludzka siła umożliwiła dwóm kunoichi zwycięstwo. Sakura nie tylko zniszczyła Hiruko, ale i marionetkę Sandaime Kazekage, co graniczy z cudem, biorąc pod uwagę Kekkei Genkai Sandaime.

Po powrocie do Konohy do drużyny Kakashiego dołączył Sai, a w zastępstwie za Hatake, tajemniczy Yamato-taichou. Relacje Sakury z Sai'em nie układały się najlepiej, chłopak bowiem przy każdej okazji krytykował jej wygląd, doprowadzając ją do szału. W takim składzie drużyna wyruszyła na kolejną niebezpieczną misję. Na Moście Nieba i Ziemi stoczyli walkę z Orochimaru, a następnie ruszyli w ślad za nim, aby odbić Sasuke. Choć Naruto i Sakura spotkali starego przyjaciela, nie udało im się sprowadzić go z powrotem do Konohy.

Pod względem charakteru Sakura łudząco przypomina Tsunade. Są do siebie podobne nie tylko pod względem charakterystycznej gwałtowności i impulsywności, ale i pod względem umiejętności. Przez wielu Sakura uważana jest za następczynię Godaime. Po odejściu Sasuke dziewczyna zmieniła się nie do poznania i nie jest już tą samą kunoichi, co kiedyś. Potrafi sama o siebie zadbać, co więcej, jest w stanie obronić także i innych. Jest przy tym zabójczo inteligetna i piękna, co sprawia, że ma wielu wielbicieli. Jednak Haruno wciąż pozostaje wierna dawnej miłości i wciąż liczy na to, że Sasuke powróci i że wszystko wróci do normy - do tego, co było dawniej.

Sakura niewątpliwie jest istotną postacią dla fanów serii i jak wynika z wywiadów z Masashi'm Kishimoto, wkrótce spotka ją coś niesamowitego. Nam - fanom "Naruto" - pozostaje więc tylko czekać, aby przekonać się jaki los zgotował Sakurze nasz ulubiony mangaka.


Techniki, którymi posługuje się Sakura:

Haruno Sakura biografia


Głosuj (0)
Sakura Haruno! 2/07/2009 21:13:30 [Powrót] Komentuj

|| magda_black ||
Hej! Super blog, bardzo ciekawe info ;) Zapraszam do siebie xD
|| brak www || data: 25/01/2010 11:33:06
efg219.internetdsl.tpnet.pl || IP: 83.14.240.219